Gürkan TOPÇU kimdir ?

Gürkan Topçu, nam-ı diğer Gürkan Şef, Denizli’deki eğitiminin ardından İstanbul’a gelerek Mutfak Akademisi’nde Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği eğitimi aldı. Hocasının tavsiyesiyle aşçılık eğitimini de bitirdi.


Yurt dışında sürdürdüğü eğitimini England Meat School’da kasaplık üzerine devam ettirdi. Böylece Türkiye’nin ilk diplomalı kasabı oldu. Öğrencilik yıllarında proje ödevi olarak hayalini kurduğu mekanını kendi ismiyle İstanbul’da hayata geçirdi.

2014 yılında aynı zamanda dünyada ve Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği olan “Gürkan Şef ile Mangal Zamanı” programını yapmaya başladı. Program yaklaşık 200 bölüm devam etti. Türkiye’nin en iyi Dijital platformu olan Blu tv de ‘ Gürkan Şef’le Ateş Oyunları’ adlı yarışmayı hazırladı ve sundu. Son olarak dünyanın en saygın ekonomi kanallarından biri olan Bloomberg Tv için “Gürkan Şef ile Mangal Sohbetleri” programını yaptı.

 

Gürkan Topçu birçok markayı içinde barındıran Gürkan Şirketler Topluluğu’nu kurdu. Bu topluluğa ait şirketler dünyanın dört bir yanında MR. Gürkan Steakhouse, Steak Food By Gürkan Şef, MR. Asado Burger ve Gürkan Burger ismiyle hizmet vermektedir.

“Gürkan Şef’in Ünlü Tarifleri” isimli ilk kitabında lezzetli ve pratik et yemekleri hazırlamanın püf noktalarını paylaştı. Bu kitabın devamı niteliğinde olan “Gürkan Şef’in Ünlü Burgerleri” kitabını 2021’de çıkardı. İşine olan tutkusu, yeni konseptler yaratma hayali ile çıktığı bu yolda bir Türk markasının neler başardığını göstermekten gurur duyan Gürkan Topçu  yeni dünya düzeninde neler yapılabileceğini tüm dünyaya göstermeyi hedefliyor.

Gürkan Şef Foto / Video